Bebek Odasında Annlerin Vezgeçilmezi Beşikler

Anne ve babalar, bebekleri için en uygun beşiği alırken bazı özelliklerine dikkat etmelidirler. Öncelikle karyola ya da beşik alırken devrilmeyecek kadar ağır ve sağlam olanlar tercih edilmelidir. Bebek odası içerisinde kullanılan beşiklerde, parmaklıkların arası 2,5 cm’den dar, 6 cm’den geniş olmamalıdır. Böylece bebeğinizin el-kol ve bacakları sıkışmayacaktır. Parmaklıkların kilit sistemi kesinlikle iki taraftan açılmaya uygun olmalıdır ve tek taraftan müdahale ile açılmamalıdır. Parmaklıkların kilit sistemi çocuğunuzun erişemeyeceği bir yerde, altta olmalıdır. Beşik parmaklıkları çocuğunuz büyüdüğünde üzerine tırmanamayacağı kadar yüksek en az 60 cm kadar olmalıdır. Yatak da keskin-sivri köşeler ya da bebeğin çarparak zarar görmesini sağlayacak vida ve çivi gibi sivri noktalar olmamasına dikkat edilmelidir.

ihtisam klasik bebek odasi takimi

Bebek Odası Beşikleri

Bebek odası beşikleri alırken, beşiğe uygun yatak da alınması gereklidir. Beşik boşluğu da dikkatlice ölçülerek hareket edilmeli çünkü yatakların her şeyden önce beşiğe uygun boyda olmasına dikkat etmek gerekir. Karyola ile yatak arasında boşluk olmamalıdır. Bebek yatakları çok sert ya da fazla yumuşak olmamalıdır. Çok sert yataklar çocuğunuzun kaslarını yorar ve bu durum onun uyumasını zorlaştırabilir. Uykuya daldığında sürekli uykudan uyanma problemleri yaşanabilir. Bebek yatağı çok yumuşak ise uyku sırasında bebeğin ağzı ve burnu içeri gömülerek nefes almasını zorlaştırabilir. En uygun bebek yatağı, orta sertlikte yarı ortopedik bir yatak olmalıdır.

ihtissam bebek odasi karyolasi

Mobilya Bebek Odası

Bebeğiniz için hayal ettiğiniz odayı tasarlarken ürünlerin sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya bebek odası için bu konuda oldukça önemlidir. Kullanılan boyalarda kanserojen madde barındırmayan, anti alerjik ve koku yapmayan mobilyalar tercih edilmelidir. Ayrıca bebek yataklarında yıkanabilir ve su geçirmez çarşaf ve yatak koruyucular kullanılmalıdır.

ihtissam bebek odasi karyolasi

Önerilen Makalelerimiz