Bebek Odalarında Rengarenk Mobilyalar

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebeğinizin dünyaya gelmesini beklerken onun yaşayacağı odayı hazırlamak sizin için oldukça eğlenceli ve zamanınızın geçmesini sağlayacak işlerden birisi olacaktır. Uyuyacağı yatağı, şifonyerini, kıyafet dolabını araştırıp nasıl bir dekorasyon uygulayacağınıza karar vermeli ve bebeğiniz doğmadan önce odasını onun için hazır hale getirmelisiniz. Çünkü doğum yaptıktan sonra bebeğiniz ile ilgilenmekten kendinize bile ayıracak vakit bulamayacaksınız ve odasını hazırlama işini ertelerseniz bebeğiniz doğduktan sonra oldukça fazla sıkıntı çekebilirsiniz. Bu nedenle bebek odasını erkenden hazırlamalı ve bebeğinizin hayatınıza adım atmasını beklemelisiniz.

Peki, bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Bebek odaları öncelikle evinizin en çok ışık alan, temiz hava sirkülasyonunun sağlanabileceği ve camlarının caddeden en uzak olduğu odalardan birisinde olmalıdır. Eğer bebeğinizin odası caddeye bakarsa odayı havalandırmak için camı açtığınız zaman dışarıdaki bütün tozlar odanın içerisine girecektir ve fazlaca gürültü olacağı için bebeğiniz uyumakta sıkıntı çekecektir.

Bebek Odası Duvar Kağıtları

Bebek odası seçiminizi yaptıktan sonra duvarların rengine karar vermeniz gerekmektedir. Odada bebeğiniz için ve kendiniz için huzurlu bir ortam yaratabilmek adına soft ve açık renkleri tercih etmelisiniz. ayrıca duvarlar için kullanacağınız boyanın bebeğinize zarar vermeyecek bir boya olmasına da dikkat etmelisiniz.

Duvar rengini de belirledikten sonra belki de odayı hazırlamanın en eğlenceli kısmı olan mobilya seçimine geçmelisiniz. Bebeğinizin rahat edeceğini düşündüğünüz, oldukça sağlam ve dayanıklı olan, toz tutmayan ve kimyasal madde içermeyen bebek odası takımları arasından en çok hoşunuza gideni bebeğiniz için satın almalısınız.

Bebeklerin odaları için üretilmiş mobilyalar genellikle takım halinde birbirleri ile uyumlu bir şekilde satılmaktadır. Bebek odası takımları içerisinde bebeğinizin ve sizin ihtiyacınız olan her türlü mobilyayı barındırır.

renkli-bebek-odası-modelleri

Bebek Odası Fiyatları

Son zamanlarda bebek odaları için kullanılan mobilyalar beyaz ve krem gibi açık renklerin dışında pembe, mavi, kırmızı, yeşil, sarı gibi renklerde de sıklıkla üretilmeye başlanmıştır. Sizde bebeğinizin odasına canlı bir hava katmak istiyorsanız bu rengarenk bebek odası takımlarına bir göz atabilirsiniz. Oldukça canlı ve güzel renklerden oluşan mobilyalar bebeğinizi ve sizi neşelendirecek, odaya hoş ve değişik bir hava katacaktır.

Önerilen Makalelerimiz