Balayı Otel Odası Mobilyaları

Balayını tatil ile birleştiren çiftler, bu tatili evde geçirmek yerine bir tatil yerinde geçirmeyi tercih edebilirler. Bu bakımdan da birçok otelin bu çiçeği burnunda gençler için hazırladığı balayı suitleri, balayı odaları bulunmaktadır.

Balayı otel odası mobilyalarının tipik rengi aşkı çağrıştıran kırmızıdır. Genelde canlı çiçek olarak gül ya da gül yaprağı kullanılır. Bir bütün olarak düşünüldüğünde bu mobilyalar klasik çizgiden uzaktır. Klasik çizgiden uzak kalınmasının nedeni, klasik mobilyaların soğuk duruşudur. Özellikle otellerde kişilerin kendilerini yabancı hissetmemesi önemli olduğu için mobilyaların ev sıcaklığında olması beklenir.

Balayı otel odası mobilyaları rahat olmalıdır. Bu bakımdan da geniş ve ferah mobilyalar tercih edilir. Mobilyaların döşemelerinde kadife gibi spesifik kumaşlar yerine alerji riski daha düşük deri tarzı kullanılması daha doğrudur. Mobilyaların göz yormaması da önemli bir ayrıntıdır.

Balayı mobilyaları, otel odalarının kasvetli duruşunu azaltan mobilyalardı ve de oldukça önemlidir. Yalnız yine de abartılı bir oda tasarımı, odayı boğar. Balayı otel odası mobilyaları için son ve en önemli kural da yukarıda bahsedildiği gibi dengeli bir güzelliktir.

efes-otel-dekorasyonu

prag-otel-dekorasyonu-3

Önerilen Makalelerimiz