Ucuz Bebek Odaları

admin 29 Ekim 2013 4

Anne ve babalar için çocuk sahibi olmak önemli bir konudur. Her alanda büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Onun doğduktan sonraki yaşamı için her türlü sıkıntı ve sorunla başa çıkabilmeleri gerekir. Ebeveynlerin bunun bilince olmasında fayda vardır. Her anne ve baba çocuğunu en iyi şartlar altında yetiştirmek ister. Bunun için de ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Doğumdan haftalar hatta aylar öncesinden bebek odaları planlanıp düşünülmeye başlanır, bebek eşyalarına bakılır. Bebek odaları için en uygun aksesuarlar seçilir. Cinsiyetlerine göre renkler ve oyuncuklar satın alınır. Kız çocuklar için daha çok pembe renk ağırlıklı, masallardaki gibi prenses odalarını andıran dekorasyonlar yapılır. Erkek çocukları için ise daha çok arabalı, gemili, uçaklı genellikle mavi renk tonunun hâkim olduğu odalar düzenlenir. Çeşitli renkte ve desende duvar kâğıtları alınır, çizgi film kahramanlarının hâkim olduğu oyuncaklı perdeler kullanılır. Ayrıca bu odalarda bebeğin doğduğu ilk yıllarda beşiklere yer verilirken daha sonraki yıllarda ise büyük yataklar beşiklerin yerini alır. Bu yataklar erkek çocuk odalarında daha çok araba şeklinde iken kız çocuk odalarında prenses yatakları şeklinde olmaktadır.

Her konuda olduğu gibi oda düzenlemelerinde de anne ve babalar çok titiz davranmaktadır. Bu düzenlemeler yapılırken mobilyaların sağlık açısından da çocuklara uygun olmasına özen gösterilmelidir. Bebeklerin sağlıklı bir gelişimi için bu önemli bir konudur. Mobilya seçimlerinde bir diğer önemli olan konu da fiyatların uygun olup olmamasıdır. İşçilik çok fazla gerektiren bebek odası mobilyalarının fiyatları da diğerlerine göre biraz yüksek olacaktır.

Hem ekonomik hem de sağlık açısından uygun mobilyaları bulmak önemlidir. Bebek odası düzenleyen anne ve baba adayları bu konuda derin bir araştırma yapmalıdır. Bebeklerinin sağlığı her şeyden önemlidir. Seçimleri dikkatli olmalıdır. Çeşitli internet sitelerinde taksitli fiyatlarla bu birbirinden güzel oda araç ve gereçlerine ulaşmak mümkündür. Sadece seçecekleri sitenin güvenli olup olmamasına dikkat etmelidirler.

4 Yorum »

 1. nur 30 Ekim 2013 at 10:39 - Yanıtla

  bence bebek odası alınırken fiyatından çok sağlıklı olup olmadığına bakılmalı.

 2. bilge 31 Ekim 2013 at 14:06 - Yanıtla

  o kadar şirin bebek odaları var ki minik minik dolapları rengarenk

 3. yeliz 01 Kasım 2013 at 12:37 - Yanıtla

  bebek odası mobilyalarında işçilik gerektiren mobilyalar değil de sağlık açısından uygun olan mobilyalar tercih edilmeli.

 4. Aylin Akçil 10 Kasım 2013 at 13:02 - Yanıtla

  Ucuz bebek beşikleri için Masko veya Modoko’ya gitmek lazım. AVM’lerdeki bebek mobilyaları satan mağazalardaki ürünler çok pahalı. Tabi kaliteli oldukları için pahalı olmaları da normal bir anlamda.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close