TEKLİ KOLTUK MODELLERİ

admin 09 Ekim 2013 15

Mobilyalar hayatın her döneminde her birimiz için oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Mobilyalar zorunlu bir ihtiyaç olmanın yanı sıra dekorasyonun da en önemli öğelerinden biridir. Bir evin veya benzeri bir yaşam alanının dekorasyonu mobilyadan bağımsız bir şekilde düşünülemez. Bu nedenle mobilya ve dekorasyon birbirini tamamlayan oldukça önemli iki unsurdur. Bu nedenle kişiler hem dekorasyonlarına uyabilecek bir mobilya arayışı içerisinde olmakta hem de ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için kullanışlı bir mobilya arayışı içerisinde olmaktadır. Kullanışlı ve dekoratif mobilya parçaları olarak karşımıza çıkan mobilya türevlerinden biri de tekli koltuk modelleridir.

Koltuklar hem salonların, oturma odalarının, çeşitli alanların olmazsa olmazı bir mobilyadır. Hem de dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biridir. Koltuk örneğin bir dişçinin bekleme salonunda da oldukça işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır. Bir oturma odasında da oldukça işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır. Bu duruma ve ihtiyaca bağlı olarak birçok farklı koltuk modeli karşımıza çıkmaktadır. Tekli koltuk modelleri de bunlardan yalnızca birisidir. Tekli koltuk tek kişinin rahatlıkla kullanabileceği işlevsel bir koltuk modelidir. Özellikle dar alanlarda kullanılan tekli koltuklar kimi zaman tek başına kimi zaman ise bir oturma grubu içerisine yer almakta ve kullanılmaktadır.

Tekli koltuklara ve tekli koltuk modellerine baktığımızda renk, desen olarak birçok farklı alternatifin bizi beklediğini görmekteyiz. Tekli koltuk modelleri özellikle materyalleri ile dikkat çekmektedir. Bir tekli koltuk tamamen kumaş kaplama olabilmektedir. Benzer şekilde bir tekli koltuğun sadece ayak ve kol kısımları ahşaptan olabilmekte geri kalan yerler kumaştan olabilmektedir. Tekli koltuk modellerinde son dönemlerde en çok tercih edileni ise deri koltuklardır. Deri tekli koltuklar özellikle ofis gibi çalışma ortamlarında kullanılmakta ve ortama hem şık bir hava katmakta hem de oldukça işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır. Eğer sizin de dar alanlarınız varsa ve bu alanları en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız tekli koltukları tercih edebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

15 Yorum »

 1. ahmet renkli 09 Ekim 2013 at 16:36 - Yanıtla

  tekli koltuklar benim için haftasonu keyfi demek. kahvaltıdan sonra üstünde gazete okumak vazgeçilmezim. bu yüzden ben önce kenar yüksekliğine bakarım. kollarımı koyduğum yer ne çok yüksek ne de çok alçak olmalı. bu tekli koltukta rahatlığın püf noktası benim kanaatimce

 2. ahmet renkli 09 Ekim 2013 at 16:36 - Yanıtla

  tekli koltuklar benim için hafta sonu keyfi demek. kahvaltıdan sonra üstünde gazete okumak vazgeçilmezim. bu yüzden ben önce kenar yüksekliğine bakarım. kollarımı koyduğum yer ne çok yüksek ne de çok alçak olmalı. bu tekli koltukta rahatlığın püf noktası benim kanaatimce.

 3. firdevs 09 Ekim 2013 at 23:24 - Yanıtla

  çok güzel tasarımlar var. burdaki modellere bayıldım. genellijkle hazır mobilya mağazalarında hep tek tip koltuklarla karşılaşıyorsunuz. burdakiler kadar şık ve güzel tasarımlar yok

 4. nermin 10 Ekim 2013 at 11:32 - Yanıtla

  tekli koltuklar evin en kullanışlı eşyalarından biri kesinlikle. tekli koltuk modellerinde artık klasik tarz ve modern tarz herkese hitap eden modeller bulmak mümkün.

 5. fahri s. 11 Ekim 2013 at 11:03 - Yanıtla

  tekli koltuk modelleri çok kullanışlı. özellikle evde tv seyrederken rahat ve konforlu bir tekli koltuk keyfi ikiye katlıyor .

 6. Mustafa Ümit Sert 13 Ekim 2013 at 17:02 - Yanıtla

  Kuaförüm için bekleme kısmına 4 adet tekli koltuk modeli arıyorum. Deri mi kumaş mı halen karar veremedim.

 7. berk 14 Ekim 2013 at 13:29 - Yanıtla

  tekli koltuklar çok konforlu ve kullanışlı oluyor.

 8. Ertan Aydan 17 Ekim 2013 at 11:39 - Yanıtla

  Bazı tekli koltuk takımları var. Neredeyse iki kişi rahat oturabilir. Bu kadar geniş koltuklar yapmaya ne gerek var. Zaten evler küçüldü iyice.

 9. gültekin 21 Ekim 2013 at 09:55 - Yanıtla

  tekli koltuklar tam bir keyif koltuğu. ben hem işyerimde dinlenme koltuğu olarak kullanıyorum hem de evimde tv izleme koltuğu olarak kullanıyorum.

 10. merve 23 Ekim 2013 at 15:29 - Yanıtla

  tekli koltuklarda berjer modeller var ben onları çok beğeniyorum. tekli koltuk akmayı düşünüyorum ama tekli koltuk modellerinde deriyi sevmiyorum ben.

 11. yağmur 25 Ekim 2013 at 10:30 - Yanıtla

  tekli koltuk modellerinde berjer modeller var onlar salonu çok güzel tamamlıyor eşya olarak.

 12. fahriye 28 Ekim 2013 at 10:34 - Yanıtla

  tekli koltuk modelleri daha çok estetik açıdan sanki ev dekorasyonunu destekliyor. rahat tekli koltuk modelleri tabi var ama onların da boyutu normale göre daha büyük oluyor.

 13. nurten 29 Ekim 2013 at 10:23 - Yanıtla

  tekli koltuk modelleri daha çok dekorasyonu tamamlamak için kullanılıyor.

 14. melike 30 Ekim 2013 at 10:44 - Yanıtla

  tekli koltuk modellerinde o kadar rahat tv koltuğu seçenekleri var ki ben aldım tv koltuğu modeli olarak kullanıyorum.

 15. Aylin Akçil 10 Kasım 2013 at 13:07 - Yanıtla

  Evlerde koltuk takımlarına zıt bir renkte tekli koltuk almak artık moda oldu

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close