Modern Genç Odaları

admin 07 Ekim 2013 11

Hemen hemen her ebeveyn çocuğu için farklı tasarımlarda genç odaları kurmayı hayal etmektedir. Erkek çocukları için genellikle siyah, mavi, yeşil, gri, kahverengi gibi renk tonları düşünülürken kız çocukları için genellikle pembe, kırmızı, beyaz gibi tonlar tercih edilmektedir.

Modern genç odaları değerlendirildiğinde genellikle mavi genç odaları, kırmızı genç odaları, kız genç odası, erkek genç odası gibi farklı pek çok sınıflandırmanın yapıldığı görülmektedir. Belirli renklerin hakim olduğu genç odaları o renklerin atmosferini yansıtmaktadır. Kırmızı renk daha çok dikkat çeken ve enerji veren bir renk durumundadır. Mavi renk dinginlik ve huzur veren bir renktir. Aynı zamanda kırmızı ve siyah uyumu özellikle erkek çocuklarının genç odası tasarımında çok kullanılmaktadır. Kırmızı ve beyaz uyumu da çoğunlukla kız çocuklarının genç odalarında kullanılan renk bütünlüklerindendir.

Modern genç odaları değerlendirilirken genellikle ahşap olan modeller tercih edilmektedir. Ahşap modellerin bu kadar fazla tercih edilmesinin nedeni hem sağlam ve dayanıklı olmaları hem de şık durmalarıdır. Modern genç odalarında genellikle baza ya da ranza kullanılmaktadır. Bunun yanında sehpalar da son derece uyumlu olmalıdır. Perdelerin ve halıların birbirleri ile uyum sağlaması son derece önemlidir. Tüm bunların yanında dolapların iki ya da daha fazla rengin kombinasyonu şeklinde tasarlanması söz konusu olabilmektedir.

Modern genç odaları sadece iki rengin birbiri ile uyumu şeklinde tasarlanmamaktadır. Aynı zamanda birkaç rengin birbiri ile harmanlanması ile ortaya gerçekten de şık modeller çıkmaktadır. Kütüphanenin de model içinde bulunması önemlidir. Kütüphanelerin genç odalarının içine yerleştirilmesi ve aynı zamanda dolapların, sehpaların ve diğer malzemelerin ahenk içinde birlikteliği söz konusu modelleri daha da cazip kılmaktadır. Hem renk, hem desen hem model olarak tüm mobilyaların birbirleri ile uyumlu olmasını sağlamaya çalışan firmamız için önemli olan yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu doğrultuda değerlendirildiğinde profesyonel çalışan firmamız öncü durumundadır.

11 Yorum »

 1. ömür 08 Ekim 2013 at 09:56 - Yanıtla

  modern genç odaları sayesinde seçim yapmak zorlaştı artık. artık genç odalarında baza ve ranza tercih ediliyor çoğunlukla. ranza ciddi anlamda odada büyük bir kullanım alanı yaratıyor.çok yer kaplamıyor ve kullanılan alan daralmadığı için oda daha aydınlık ve ferah oluyor.

 2. saadet 08 Ekim 2013 at 09:58 - Yanıtla

  genç odası takımları günümüzde hem gençleri hem de ebeveynleri düşünerek tasarlanıyor. modern genç odası takımlarında gerçekten de ahşap modeller daha şık duruyor bir de daha sağlam oluyor.

 3. kemal saruhan 09 Ekim 2013 at 16:43 - Yanıtla

  hepsi çok şıklar fakat bunları almak için epey geniş bir odaya sahip olmak lazım. benim odaya yatağı koydum dolap dışarıda kaldı:) 🙂 🙂 ( evet öğrenci evi 🙂 )

 4. yaz-d. 09 Ekim 2013 at 23:28 - Yanıtla

  modern takımlarda gençlerin zevklerini yansıtacak mobilyalar var gerçekten. hem de her renk mobilya var neredeyse

 5. melike 11 Ekim 2013 at 11:00 - Yanıtla

  modern genç odalarında kullanılan renkler olsun genç odası dolapları ve yatakları olsun çok farklı tasarımlar yapılmaya başlandı.

 6. hatice 14 Ekim 2013 at 13:26 - Yanıtla

  modern genç odaları çok güzel görünüyor. modern genç odası takımalarında artık yataklar çok fazla alan kaplamıyor.

 7. gülten 21 Ekim 2013 at 09:51 - Yanıtla

  modern genç odaları artık hem kullanış kolaylığı sağlıyor hem de şıklığı sunuyor. gençler için çeşit çok fazla genç odası takımlarında.

 8. belçim 23 Ekim 2013 at 15:30 - Yanıtla

  modern genç odalarında en az kırmızı ve beyaz kadar siyah ve beyaz da çok güzel uyum sağlıyor.

 9. neriman 25 Ekim 2013 at 10:33 - Yanıtla

  modern genç odalarında aslında hep aynı renkler kullanılıyor ama kırmızı genç odası takımları hem şık hem de gençlere uygun bence.

 10. öktem 28 Ekim 2013 at 10:38 - Yanıtla

  modern genç odası takımlarında baza ve ranza kullanımı yaygın çünkü en kullanışlı modeller onlar.

 11. meryem 29 Ekim 2013 at 10:26 - Yanıtla

  modern genç odalarını ben çok sevmiyorum genç odası dediğin rengarenk olmalı.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close