Kış Balkonunda Her Mevsim Hayat Var

admin 17 Ağustos 2013 8

Kış Bahçesi Modelleri

Kış balkonları sayesinde yılın dört mevsimi evlerimize hayat giriyor. Artık kış mevsimlerini odalara kapanarak dört duvar arasında geçirmek zorunda değiliz. Doğa her an yanımızda, doğanın enerjisi ile kış boyunca canlılığımızı ve enerjimizi koruyoruz. Gün ışığından olabildiğince yararlanarak sağlığımızı koruyor, ruhumuzu karamsarlıktan uzak tutmayı başarıyoruz. Kış balkonları sadece kış aylarında da kullanılmıyor, evlere ferah, aydınlık, iç açıcı dekoratif bir bölüm kazandırıyor.

Kış balkonları eğer mümkünse evlerin güney cephesine yapılarak daha fazla ışık almaları sağlanmalı. Güneş ışığını kıran özel perdeler kullanabilirsiniz. Balkonda ısıtma, havalandırma ve gölgelendirme iyi hesaplanırsa yaz-kış kullanabileceğiniz bir mekan kazanmış olursunuz. Geniş balkonlar oturma odası ya da yemek odası olarak da kullanılabiliyor. Gündüz veya akşamları burada dostlarınızı ağırlayabiliyor, ailenizle sıcacık saatler geçirebiliyorsunuz. Hele ki hoş bir manzaranız varsa uzun kış gecelerinde içeri girmek istemeyeceksiniz.

Kış balkonu ve cam balkon modelleri

Balkonda yetiştirilecek bitkiler de özenle seçilmeli, ısıtma bitkilerin ihtiyacı düzenlenerek ayarlanmalı. Geceleri uyuyan çiçeklerin sıcaktan olumsuz etkileneceklerini göz önünde bulundurmalısınız. Böcekten temizlenerek steril edilmiş hafifletilmiş toprak kullanarak bitkilerinizi hem korumuş olursunuz hem de oksijen dolaşımını kolaylaştırmış. Nem insan sağlığına zararlı olacağından yüksek nem isteyen bitkileri tercih etmemelisiniz. Balkonunuzda bitki sulanacağından zemin döşemesini seçerken buna uygun bir tercih yapın.

Balkon Dekorasyon Örnekleri

Balkonunuzda şık bir atmosfer yaratmak, konuklarınızı dekoratif bir ortamda ağırlamak için dekorasyonda ahşap ve bambu parçalar kullanabilirsiniz. Bitkilerle uyum sağlayacak bu mobilyalar balkonunuza hoş ve doğal bir hava kazandıracaktır. Balkon dekorasyonunda ise çiçekli desenler gözü yormayacak şekilde kullanılabilir. Böylece mekanınızda yaz kış bahar esintileri hissettirebilirsiniz. Kim karlı bir havada, harika bir manzaraya karşı oturup elinde sıcak çikolatası ile yeşilliklerle süslenmiş bu harika mekanda saatlerin nasıl geçtiğini fark edebilir?

8 Yorum »

 1. Meltem 23 Ağustos 2013 at 23:52 - Yanıtla

  Kış aylarında çok faydasını görürsünüz kış balkonlarının…

 2. ramazan 29 Ağustos 2013 at 12:16 - Yanıtla

  hakikaten kış balkonu kışın çok faydalı bence

 3. hakan kırca 03 Eylül 2013 at 14:02 - Yanıtla

  kış bahçelerine ne gerek var. gelin giresuna fındık bahcelerinde üç gün çalışın orada çok güzel kış bahçesi mobilyaları var 🙂 🙂

 4. tansu akyol 05 Eylül 2013 at 16:34 - Yanıtla

  kış bahçesi gerçekten çok güzel arkadaşım bende giresunda kış bahçesinde olmak istedim şimdi

 5. Betül Aşçıoğlu 15 Eylül 2013 at 14:10 - Yanıtla

  kış bahçesi çok zevkli bir yaşam stili bence. İnsanlar soğıktan donarken siz camekan içinde manga yapabiliyorsunuz. bu harika bir şey

 6. rukiye 17 Eylül 2013 at 17:38 - Yanıtla

  bu kış bahçe mobilyaları çok güzelmiş ben hiç bir yerde bulamıyorum ya nerelerde bulabilirim

 7. şevval 02 Ekim 2013 at 10:16 - Yanıtla

  Kış balkonları artık hemen hemen bütün evlerde var.

 8. ecem 24 Ekim 2013 at 10:41 - Yanıtla

  kış balkonunu ben genelde sigara içen misafirlerimi ağırlamak için kullanıyorum.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close