Bebek Odalarında Rengarenk Mobilyalar

admin 05 Eylül 2013 4

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebeğinizin dünyaya gelmesini beklerken onun yaşayacağı odayı hazırlamak sizin için oldukça eğlenceli ve zamanınızın geçmesini sağlayacak işlerden birisi olacaktır. Uyuyacağı yatağı, şifonyerini, kıyafet dolabını araştırıp nasıl bir dekorasyon uygulayacağınıza karar vermeli ve bebeğiniz doğmadan önce odasını onun için hazır hale getirmelisiniz. Çünkü doğum yaptıktan sonra bebeğiniz ile ilgilenmekten kendinize bile ayıracak vakit bulamayacaksınız ve odasını hazırlama işini ertelerseniz bebeğiniz doğduktan sonra oldukça fazla sıkıntı çekebilirsiniz. Bu nedenle bebek odasını erkenden hazırlamalı ve bebeğinizin hayatınıza adım atmasını beklemelisiniz.

Peki, bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Bebek odaları öncelikle evinizin en çok ışık alan, temiz hava sirkülasyonunun sağlanabileceği ve camlarının caddeden en uzak olduğu odalardan birisinde olmalıdır. Eğer bebeğinizin odası caddeye bakarsa odayı havalandırmak için camı açtığınız zaman dışarıdaki bütün tozlar odanın içerisine girecektir ve fazlaca gürültü olacağı için bebeğiniz uyumakta sıkıntı çekecektir.

Bebek Odası Duvar Kağıtları

Bebek odası seçiminizi yaptıktan sonra duvarların rengine karar vermeniz gerekmektedir. Odada bebeğiniz için ve kendiniz için huzurlu bir ortam yaratabilmek adına soft ve açık renkleri tercih etmelisiniz. ayrıca duvarlar için kullanacağınız boyanın bebeğinize zarar vermeyecek bir boya olmasına da dikkat etmelisiniz.

Duvar rengini de belirledikten sonra belki de odayı hazırlamanın en eğlenceli kısmı olan mobilya seçimine geçmelisiniz. Bebeğinizin rahat edeceğini düşündüğünüz, oldukça sağlam ve dayanıklı olan, toz tutmayan ve kimyasal madde içermeyen bebek odası takımları arasından en çok hoşunuza gideni bebeğiniz için satın almalısınız.

Bebeklerin odaları için üretilmiş mobilyalar genellikle takım halinde birbirleri ile uyumlu bir şekilde satılmaktadır. Bebek odası takımları içerisinde bebeğinizin ve sizin ihtiyacınız olan her türlü mobilyayı barındırır.

renkli-bebek-odası-modelleri

Bebek Odası Fiyatları

Son zamanlarda bebek odaları için kullanılan mobilyalar beyaz ve krem gibi açık renklerin dışında pembe, mavi, kırmızı, yeşil, sarı gibi renklerde de sıklıkla üretilmeye başlanmıştır. Sizde bebeğinizin odasına canlı bir hava katmak istiyorsanız bu rengarenk bebek odası takımlarına bir göz atabilirsiniz. Oldukça canlı ve güzel renklerden oluşan mobilyalar bebeğinizi ve sizi neşelendirecek, odaya hoş ve değişik bir hava katacaktır.

4 Yorum »

 1. aslı 34 05 Eylül 2013 at 22:43 - Yanıtla

  son zamanlarda bebek odalarını ve beşikleri çok değişmiş eskiye gerimi dönüyor sanırım çok şık bebek odaları tasarlamış klasik mobilyacılar klasik odaya hoş bir değişiklik veriyor bence kızımın odasını resimdeki gibi dekor yaptırmak istiyorum

 2. nazlı er 07 Eylül 2013 at 15:16 - Yanıtla

  bence çocuk odalarında mobilya çok önemli hem psikoljik anlamda odaları güzel olursa daha çok mutlu olurlar hele,ki bu mobilya klasik olursa…

 3. irem 22 Eylül 2013 at 13:06 - Yanıtla

  bebek mobilyaları için en önemli özellik sağlıklı ve doğal olmalrı, açıkçası ben bazı mobilyaları bebek odaları için hiç uygun bulmuyorum, satın alınırken mutlaka bu tarz şeyler araştırılmalı

 4. deniz 23 Ekim 2013 at 15:17 - Yanıtla

  bebek odalarında genelde tercih edilen renk ya beyaz ya da pembe oluyor.bebek odası takımlarında kırmızı ve beyaz renk de çok güzel uyum sağlıyor.

Konu Hakkında Yorumlar »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Lüks mobilya
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close